O televízii

Televízia Unica (unica.ku.sk) je moderná školská televízia, ktorá vznikla v roku 2013. Prostredníctvom Televíznych novín (aj Športových novín) Katolíckej univerzity mapujeme dianie v škole, meste Ružomberok a aj jeho okolí. Snažíme sa zachytiť aktuálne udalosti z prostredia v ktorom sa študenti Katolíckej univerzity pohybujú. Námety na reportáže si vyberáme sami, ale nevyhýbame sa ani tipom od Vás, divákov (televiziaunica@gmail.com; FB: https://www.facebook.com/unica.televizia?fref=ts; ).

Programová štruktúra televízie Unica je otvorená potrebám študentov Katolíckej univerzity. Okrem nosných spravodajských a publicistických príspevkov pripravuje televízia Unica aj iné relácie. V diskusnej, Z prvej ruky, ponúkame otvorené rozhovory s rôznorodými hosťami. Chceme, aby náš divák aj relaxoval, k čomu dostáva príležitosť pri hudobnej relácii Musica la Unica alebo Filmshot, kde pravidelne ukazujeme aktuálne filmové novinky. Oddych pri obrazovke poskytuje aj relácia Debakel, ktorá divákovi neraz prináša smiech cez slzy. A ak to práve nevyšlo, verte, že my sme sa pri natáčaní dobre bavili.

Na tvorbe jednotlivých reportáži a relácií sa podieľajú študenti Katolíckej univerzity, predovšetkým z odboru žurnalistika (www.ff.ku.sk/kz). Sídlom televízie sú priestory v Univerzitnej knižnici KU (www.uk.ku.sk).